Oferta świetlicy

W naszej świetlicy, czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00-16:00, nigdy nie jest nudno. Tutaj nie tylko uczniowie odpoczywają po lekcjach, ale również aktywnie spędzają czas. Wspólnie z koleżankami i kolegami: grają w gry planszowe, rysują, malują, wykonują prace z papieru np origami, lepią z masy solnej i plasteliny oraz poznają wiele ciekawych technik plastycznych. Z klocków budują ogromne wieżowce i małe domki, czytają, oglądają bajki, bawią się w sklep czy restaurację, uczą się szyć. Kto tylko chce może odrobić pracę domową, korzystając ze wsparcia nauczyciela. Uczniowie codziennie wychodzą na boisko szkolne, żeby pobiegać, zagrać w piłkę, wspólnie się pobawić. Często biorą udział w organizowanych konkursach i imprezach,   jak np. „Bal na powitanie jesieni”. Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z cotygodniowym harmonogramem. Każdy uczeń może zostać Super Świetlikiem, czyli zdobyć sprawność Świetlika w czterech kategoriach: Porządniś, Mądra Głowa, Plastuś, Zadaniomaniak. Wykonując różne zadania dzieci gromadzą znaczki w swoich indywidualnych segregatorach, a kiedy zbiorą ich odpowiednią ilość uzyskują tytuł Super Świetlika. Na koniec I i II semestru otrzymują dyplomy i nagrody.

Wszystkie zajęcia przygotowują dzieci do pracy w grupie, rozwijają ich samodzielność, kształtują nawyk kulturalnego zachowania się oraz umiejętność  zagospodarowania wolnego czasu.

Regulamin Świetlika,

czyli Korzystania  ze Świetlicy

Świetlica jest miejscem, w którym przebywają dzieci rodziców  pracujących oraz oczekujące na zajęcia dodatkowe.

W świetlicy nie korzystamy z telefonów komórkowych.

Idziemy do świetlicy przed rozpoczęciem zajęć, po ich zakończeniu oraz  podczas godzin wolnych.

Estetyczny wygląd i dbałość o higienę osobistą to nasz obowiązek.

Tornistry pozostawiamy w wyznaczonym do tego miejscu.

Lubimy porządek i czystość.

Informujemy o wyjściu ze świetlicy i szkoły.

Chętnie uczestniczymy w zajęciach świetlicowych.

Absolutnie nie ruszamy cudzych rzeczy.

Jesteśmy kulturalni.

Aktywnie uczestniczymy w niesieniu pomocy młodszym koleżankom i  kolegom.

Każdy przestrzega zasad bezpieczeństwa podczas zabaw w sali i na powietrzu. 0

Dbamy o piękny język polski.

O odpowiedzialności za samowolne opuszczenie świetlicy wychowawcy nie biorą.

Musimy przestrzegać regulaminu świetlicy, aby wszystkim, którzy z niej korzystają było dobrze.

Kontrakt „Świetlikowy”

- mówimy do siebie po imieniu,
- słuchamy siebie nawzajem, czyli jedna   osoba mówi reszta słucha,|
- nie przeklinamy,
- nie wyzywamy innych,
- bierzemy aktywny udział w zajęciach,
- rozumiemy potrzeby i prawa innych,
- odnosimy się do siebie z szacunkiem,
- pomagamy sobie nawzajem,
- dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych,
- nie biegamy
- szanujemy przedmioty, z których korzystamy w świetlicy oraz na boisku szkolnym
- zawsze wszystko po sobie sprzątamy
- bójki, potyczki słowne, krzyki niemile widziane w naszym towarzystwie.

Dla osób mających problemy z przestrzeganiem kontraktu czeka „krzesełko wyciszenia”