BIBLIOTEKA SZKOLNA CZYNNA:
czw.               07:40-13:40
piątki              07:40-13:40

Zasady bezpieczeństwa

związane z powrotem do stacjonarnej nauki od 1 września 2020r.

w Szkole Podstawowej nr 4 w Bielsku-Białej obowiązujące

w bibliotece szkolnej.

ZASADY PRZEBYWANIA W BIBLIOTECE

1. Uczniowie mogą korzystać z wypożyczalni zgodnie z harmonogramem umieszczonym
na drzwiach biblioteki oraz na stronie internetowej szkoły.

2. Czytelnik przed wejściem do biblioteki powinien założyć maseczkę oraz umyć
lub zdezynfekować dłonie.

3. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość min. 1,5 m od pozostałych użytkowników oraz personelu biblioteki

4. Należy przestrzegać ograniczenia dotyczącego ilości osób, które mogą przebywać
w bibliotece w jednym czasie, tj maksymalnie 1 osoba przed biurkiem bibliotekarza.

5. Obsługa czytelnika powinna być ograniczona do minimum, tj. do zwrotu i wypożyczenia książek.

ZASADY WYPOŻYCZANIA I ZWROTU KSIĄŻEK

1. Użytkownikom ogranicza się użytkowanie księgozbioru w wolnym dostępie do półek
oraz korzystanie z czytelni.

2. Zwracaną książkę należy włożyć do specjalnie oznakowanego pudełka/kartonu wskazanego przez bibliotekarza.

3. Zwracane egzemplarze są odkładane przez bibliotekarza na wydzielone półki. Odizolowane egzemplarze należy oznaczyć datą zwrotu i wyłączyć z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny – do 3 dni. Po tym okresie włączyć do użytkowania. W dalszym ciągu przy kontakcie z egzemplarzami należy stosować rękawiczki.

4. Po przyjęciu książek od użytkownika należy każdorazowo zdezynfekować blat, na którym książki leżały.

ZASADY POSTĘPOWANIA BIBLIOTEKARZA

1. Bibliotekarz ma obowiązek możliwie często wietrzyć pomieszczenie biblioteki.

2. Bibliotekarz odbierający zwroty książek i wydający zamówione egzemplarze powinien dezynfekować blat biurka, klamki i inne przestrzenie dotykane przez użytkowników.

3. Pracownik biblioteki powinien zadbać o bezpieczne, odizolowane miejsce kwarantanny
dla książek i przechowywać je w tym miejscu 3 dni od dokonania zwrotu.